Дуже часто, вибираючи напівдорогоцінний камінь, клієнт запитує: як відрізнити каміння від підробки? Справді, підприємливість деяких підприємців, незнання товару, що продається, призвела до великої кількості підробок на ринку каменів. Наприклад, такі вироби називають чері-кварц, вишневий кварц, видають за сердолік:
Не завжди можна визначити справжність без гемологічної експертизи, хоча є камені, які ви самі зможете легко оцінити - сімейство кварців: гірський кришталь, аметист, цитрин, рожевий кварц, димчастий кварц. Для цього є два простих побутових способи:
1. Кварц довго гріється, тому візьміть в руку породу, потримайте в кулаку. Він буде прохолодним досить довго, це ознака його натуральності. Якщо ви сумніваєтеся у своїй чутливості, то наступний спосіб – для вас.
2. Для тесту візьміть звичайний шматочок скла, наприклад уламок від пляшки. Спробуйте подряпати ним вибраний зразок. Якщо на вашому гірському кришталі (або його родичах) не залишається подряпин – то він натуральний. І він, своєю чергою, гострим краєм на склі подряпини залишить легко. Це пов'язано з тим, що твердість порід цієї групи близько 7 за шкалою Моосу, а у скла - 5.
Хорошим ознакою натуральності може бути і неоднорідна прозорість, різні включення тощо.
До того ж езотерики вважають такі фантоми та "шторки" всередині добре накопичують енергію, що додатковий плюс у роботі з камінням.
Ну от тепер ви знаєте цей маленький секрет 😊
Ласкаво просимо у світ каменів з Територія Етно!