Мідь грає величезну роль нашої біосистемі. Вона дуже важлива для кровоносної системи, для м'язових та сполучних тканин, для гормональної системи тощо.

Симптоми нестачі міді та наслідки:

Нестача цього металу проявляється рядом різних симптомів. Людина може стикатися з проблемою випадання волосся, появою сивини, розвитком вітіліго.
Досить часто дефіцит міді призводить до виникнення аритмії, ішемічної хвороби серця, кардіопатії та ін. Крім того, така патологія часто провокує остеопороз, підвищує рівень «поганого» холестерину і на порядок послаблює імунітет.

При нестачі міді багато хворих стикаються з аневризмами, порушеннями пігментації шкіри, у них може розвинутись варикоз. У певних випадках брак міді дається взнаки різного роду висипаннями, надмірною стомлюваністю, депресією, стрибками настрою, частими головними болями і систематичними інфекційними захворюваннями.

Нестача міді негативно позначається на стані всієї кісткової та сполучної тканини. У пацієнтів із такою проблемою фіксується демінералізація кісток, суттєво збільшується ймовірність переломів.

Дефіцит даного елемента уповільнює статевий розвиток у дівчат, а у жінок репродуктивного віку він порушує менструальний цикл та провокує безплідність.
У новонароджених подібний патологічний стан загрожує розвитком синдрому дихальних розладів.

При нестачі міді у пацієнтів виникають процеси дегенерації мієлінових оболонок у нервових волокон і підвищується ймовірність розвитку розсіяного склерозу.

Така проблема часто призводить до розвитку порушень ліпідного обміну, що виявляється у формуванні діабету, ожиріння та атеросклерозу.

Як і інші мікроелементи ми можемо приймати мідь разом із їжею, у вигляді біодобавок, використовуючи мідний посуд, а можемо робити це не лише зсередини, а й зовні – за допомогою мідних прикрас. Це дуже простий і доступний спосіб, який ще й фінансово вигідніший т.к. виріб купується один раз.

 У деяких країнах лікування міддю відоме дуже давно, і мідні прикраси вже стали частиною традиції, наприклад, в Індії, Непалі. Магазин Територія Етно пропонує великий вибір подібних прикрас за доступними цінами. Є також слов'янська серія мідних виробів.

 Для повсякденного носіння нас звичайно ж більше цікавлять мідні браслети – вони зручніші, мають більшу площу прилягання до шкіри. На другому місці кільця та кулони. Є також мідні сережки, але вони мають більше декоративне значення, так як зіткнення зі шкірою здійснюється тільки за рахунок дужки. Але вони можуть скласти прекрасний комплект з браслетом або кільцем. Такі прикраси часто є ще й оберегами, оскільки на них є відповідні символи, кожен може вибрати собі амулет за смаком.

 При покупці мідного браслета та кільця бажано щоб вони були незамкнуті, тобто мали два кінці, які відіграють роль катода та анода під час електрохімічної реакції. Швидше насичення міддю йде влітку, коли волога шкіра – це забезпечує краще прилягання і прискорює процеси. Мідь – активний метал, тому він і підходить для такого використання, і він швидко починає окислюватися, залишаючи на шкірі темні сліди. Це хороша ознака, якщо мідний браслет втратив глянець, його потрібно просто почистити (зняти міді солі) і носити далі.

 Часто покупці запитують, чи є проба на браслеті, тому зупинимося на цьому моменті. Колись у СРСР держава мала монополію на будь-які роботи з металом, мідні вироби вироблялися на ювелірних заводах – там же де й золоті та срібні вироби. Був відповідний ДЕРЖСТАНДАРТ і всі вироби пробувалися. Зараз мідні вироби виготовляють приватні майстерні, і, звичайно, мідні прикраси не пробують, оскільки це не ювелірний виріб. У марках міді, у тому числі виготовляють подібні вироби, зазвичай відсоток міді понад 99%, хоча достатнім є й 98%.

 Якщо ви хотіли купити мідний браслет – немає нічого простішого. Будьте здорові та благополучні!